Skip to content Skip to footer

Bezpečně vás provedeme celým procesem – od podpisu rezervační smlouvy až po převzetí klíčů od vašeho nového domova! Rádi vám pomůžeme i s vyřízením hypotečního úvěru nebo výhodnějšího interiérového vybavení.Harmonogram plateb

1

20 % kupní ceny do 5 – ti pracovních dnů ode dne uzavření Smlouvy SBS;

2

35 % kupní ceny do 15 -ti pracovních dnů ode dne, kdy vám prokážeme, že do katastru nemovitostí byly zapsány rozestavěné jednotky

3

35 % kupní ceny do 15-ti pracovních dnů ode dne, kdy vám prokážeme, že ohledně stavby byl vydán kolaudační souhlas (či kolaudační rozhodnutí);

4

10 % kupní ceny do 15-ti dnů ode dne uzavření Kupní smlouvy

Akce

Snížená sazba DPH 12 %
na nové byty

Garantujeme vám už nyní nižší cenu díky snížené DPH na stavební práce z 15 % na 12 % (vládní předpoklad od 1.1.2024). Vyberte nejlepší byt a zarezervujte si ho již nyní!

 

První platba pouze
100.000,-Kč

Namísto 20 % kupní ceny nyní první splátka pouze 100.000,-Kč. Časově omezeno do konce roku 2023.  

* sledujte naše prodejní akce na Facebooku a získejte výhodnější podmínky k financování

Výhodnější podmínky u našich partnerů
Ochotně budeme spolupracovat s jakoukoliv bankou, kterou si v rámci vašeho hypotečního úvěru sami zvolíte nebo s vaším osobním finančním poradcem. Díky dlouhodobé spolupráci na developerských projektech vám můžeme nabídnout i něco navíc – vstřícnější podmínky u našich partnerů. Ať institucí pro financování vaší nemovitosti nebo realizačních firem dodávajících kuchyňské nebo koupelnové vybavení. Získali jsme pro vás lepší podmínky – využijte jich, propojíme vás!

Víme, že koupě bytu není lehké rozhodnutí. Častokrát se závazkem na velmi, velmi dlouhé roky. Navíc trh s byty se nyní dynamicky mění. Je teď ta správná doba? Žít celý život v nájemním nebo ve vlastním? Koupit teď nebo později? Starší energeticky náročný nebo nový s pohodlím nových technologií a parkováním? Tady je pár argumentů, proč koupit byt právě nyní.

Velké byty už se stavět nebudou

1. Nadstandardně rozměrné byty

Tak nadstandardně rozměrné byty (ať jsou to 2+kk nebo 3+kk), jaké jsou v projektu Bydlení Ovocná, se v nejbližší době přestanou stavět. Primárním důvodem je snížení kupní ceny bytů kvůli vyšším hypotečním nákladům a dražším stavebním materiálům, sekundárním důvodem jsou nové povinnosti s počtem parkovacích míst. Menší byt se tak stává novým standardem, z prostoru se zkrátka stává luxus . Nepromeškejte příležitost pořídit si na uherskohradišťsku ještě za dostupnou cenu nový, nadstandardně velký byt.

2. Menší a dražší bydlení kvůli povinnosti stavět parkovací místa

Stát chce prosadit, aby soukromí developeři stavěli víc parkovacích míst. Podle odborníků to přinese menší nebo dražší bydlení. V rámci bytové výstavby technická norma dosud určovala potřebu jednoho parkovacího stání pro byty do 100 metrů čtverečních. Nově by podle návrhu vyhlášky MMR mělo jedno parkovací místo vzniknout k bytu do 70 metrů čtverečních. V praxi tedy jakýkoliv větší byt bude muset mít k dispozici stání pro dvě auta. A to se zcela jistě promítne do cen výstavby a konečné prodejní částky za nemovitost. Více se můžete dočíst v článku zde.

3. Stavby pozastaveny

Situace roku 2023 na trhu s novými byty jasně ukazuje, že developeři (a tedy i majitelé zakoupených pozemků) se stavbami nových projektů nikam nespěchají, vyčkávají na finančně příznivější situaci. Anebo si byty postaví a ponechají k pronajímání. Možností pro vlastní, z dlouhodobého hlediska výhodnější vlastnické bydlení, rapidně ubude. Neprováhejte jednu z posledních příležitostí.

4. Další zdražování nájemného

Rezidenční trh netvoří jen fyzické osoby, které byty kupují jako relativně malou investici. Na trhu je stále více institucionálních investorů, kteří hledají pro nájemní bydlení vhodné objekty. Developeři s velkými investory vyjednávají o prodejích velkých balíků bytů, které se pak objeví na nájemním trhu a povedou k dalšímu zdražování nájemného. Přetlak, který tu byl u vlastnického bydlení, se jen přesune do nájmů.

5. Energeticky náročné staré byty

Nové a starší byty se často liší zejména v energetické náročnosti. Ty starší jsou energeticky na provoz mnohdy až dvojnásobně dražší než nové byty, které se nyní většinou staví jako energeticky velmi úsporné. Chytrá je úvaha těch majitelů starších bytů, kteří si umí spočítat, že prodejem svého staršího bytu a doplatkem novou (i když nyní poněkud dražší) hypotékou ve skutečnosti ve střednědobém hledisku uspoří za dražší energie. Nový byt se tak stane i lepší dlouhodobější investicí. A to nemluvíme o denodenních komplikacích při parkování na starých sídlištích. Navíc Bydlení Ovocná dosahuje parametrů energeticky úsporného bydlení, které banky podporují výhodnější úrokovou sazbou hypoték. Na byt v tomto domě dostanete o 0,10% výhodnější úrokovou sazbu než u klasické hypotéky.

6. Stagnace cen nových bytů

Ceny v novostavbách půjdou dolů jen velmi pozvolna. Navíc developeři na trhu avizují, že raději připraví projekty do šuplíku, než aby zlevňovali. Takže jakmile se umoudří hypotéky, prodeje a následně i ceny půjdou nahoru.

7. Garantujeme snížení ceny při nižším DPH

Stát připravuje od 1.1.2024 vstřícné ekonomické injekce pro nová bydlení. Pokud dojde k plánovanému snížení DPH pro nové stavby, garantujeme vám, že vám snížíme cenu bytu o celou slevu z 15 % na 12 %. Ruku na to! Rezervujte si svůj byt již nyní.

Využijte výhodně služeb našich partnerů

Využijte:

 • rychlého posouzení a vyřízení hypotéky – znají náš projekt Bydlení Ovocná a smluvní podmínky v k kupní smlouvě => vyhnete se zdlouhavému odlaďování hypotéky s jiným ústavem
 • získáte lepší úrokovou sazbu díky energetické PENB třídě B
 • hypoteční specialista sídlí přímo v pobočce ČSOB v Uh. Hradišti
 • do stejné ČSOB skupiny patří i pojištovna, stavební spořitelna i hypoteční banka => veškeré potřebné služby pro vaši novou nemovitost získáte pod jednou střechou
 • kontakt nebo přímé sjednání schůzky získáte u nás při jednání o koupi bytu

Využijte služeb v rámci získání hypotéky:

 • Propočtení, na jakou hypotéku můžete dosáhnou.

 • Srovnání všech bank a nabídek hypoték na jednom místě.

 • Možnost vyjednání výhodnějších podmínek hypotéky než při jednaní „na vlastní pěst“ v bance

 • Provedení celým procesem koupě nemovitosti – od počáteční kalkulace, vyřízení hypotéky až po pomoc při podání daňového přiznání k nemovitosti.

Každý kupující bytu projektu Bydlení Ovocná získává

 • 7% slevu na kuchyňský nábytek značek Dolti, Dolti Collection, Livanza a Bauformat navíc ke všem slevám v rámci aktuální akční nabídky.
 • Navíc u Oresi všechny spotřebiče za nejvýhodnější cenu na trhu!

Využijte služeb koupelnového studia a získejte:

 • 1 grafický návrh zdarma
 • možnost 1 drobné úpravy v grafickém návrhu