Skip to content Skip to footer

Bezpečně vás provedeme celým procesem – od podpisu rezervační smlouvy až po převzetí klíčů od vašeho nového domova! Rádi vám pomůžeme i s vyřízením hypotečního úvěru nebo výhodnějšího interiérového vybavení.Harmonogram plateb

1

Záloha ve výši 20% kupní ceny do 10 dnů ode dne uzavření Smlouvy o smlouvě budoucí

2

Záloha ve výši 35 % kupní ceny do 40 dnů ode dne uzavření smlouvy o smlouvě budoucí

3

Doplatek ve výši 45 % kupní ceny do 15 dnů, kdy vám prokážeme, že ohledně stavby byl vydán kolaudační souhlas (či kolaudační rozhodnutí)

Výhodnější podmínky u našich partnerů

Ochotně budeme spolupracovat s jakoukoliv bankou, kterou si v rámci vašeho hypotečního úvěru sami zvolíte nebo s vaším osobním finančním poradcem. Díky dlouhodobé spolupráci na developerských projektech vám můžeme nabídnout i něco navíc – vstřícnější podmínky u našich partnerů. Ať institucí pro financování vaší nemovitosti nebo realizačních firem dodávajících kuchyňské nebo koupelnové vybavení. Získali jsme pro vás lepší podmínky – využijte jich, propojíme vás!

Proč koupit právě teď?

Banky už začali se snižováním úroků, hypoteční úvěry už zlevňují. Porovnejte nabídky na trhu a vyberte tu nejvýhodnější. Kromě výše sazby se zaměřte i na dobu splatnosti, výši půjčky, měsíční splátku a především poplatky. Ty jsou součástí RPSN, tedy roční procentní sazby nákladů, ve které se promítají všechny náklady spojené s úvěrem, včetně úrokové sazby. Ke srovnání vám může pomoct Kalkulátor pro výpočet hypotečních úvěrů ›

Velké byty už se stavět nebudou

Víme, že koupě bytu není lehké rozhodnutí. Častokrát se závazkem na velmi, velmi dlouhé roky. Navíc trh s byty se nyní dynamicky mění. Je teď ta správná doba? Žít celý život v nájemním nebo ve vlastním? Koupit teď nebo později? Starší energeticky náročný nebo nový s pohodlím nových technologií a parkováním? Tady je pár argumentů, proč koupit byt právě nyní.

1. Nadstandardně rozměrné byty

Tak nadstandardně rozměrné byty (ať jsou to 2+kk nebo 3+kk), jaké jsou v projektu Bydlení Ovocná, se v nejbližší době přestanou stavět. Primárním důvodem je snížení kupní ceny bytů kvůli vyšším hypotečním nákladům a dražším stavebním materiálům, sekundárním důvodem jsou nové povinnosti s počtem parkovacích míst. Menší byt se tak stává novým standardem, z prostoru se zkrátka stává luxus . Nepromeškejte příležitost pořídit si na uherskohradišťsku ještě za dostupnou cenu nový, nadstandardně velký byt.

2. Menší a dražší bydlení kvůli povinnosti stavět parkovací místa

Stát chce prosadit, aby soukromí developeři stavěli víc parkovacích míst. Podle odborníků to přinese menší nebo dražší bydlení. V rámci bytové výstavby technická norma dosud určovala potřebu jednoho parkovacího stání pro byty do 100 metrů čtverečních. Nově by podle návrhu vyhlášky MMR mělo jedno parkovací místo vzniknout k bytu do 70 metrů čtverečních. V praxi tedy jakýkoliv větší byt bude muset mít k dispozici stání pro dvě auta. A to se zcela jistě promítne do cen výstavby a konečné prodejní částky za nemovitost. Více se můžete dočíst v článku zde.

3. Banky snižují úroky

Úroky už zlevňují. ČNB se rozhodla snížit základní úrokovou sazbu a reagují na to i banky zlepšením podmínek pro hypoteční úvěry. Porovnejte si nabídky a zvolte pro vás tu nejlepší.

4. Stagnace cen nových bytů

Ceny v novostavbách půjdou dolů jen velmi pozvolna. Navíc developeři na trhu avizují, že raději připraví projekty do šuplíku, než aby zlevňovali.

5. Energeticky náročné staré byty

Nové a starší byty se často liší zejména v energetické náročnosti. Ty starší jsou energeticky na provoz mnohdy až dvojnásobně dražší než nové byty, které se nyní většinou staví jako energeticky velmi úsporné. Chytrá je úvaha těch majitelů starších bytů, kteří si umí spočítat, že prodejem svého staršího bytu a doplatkem novou (i když nyní poněkud dražší) hypotékou ve skutečnosti ve střednědobém hledisku uspoří za dražší energie. Nový byt se tak stane i lepší dlouhodobější investicí. A to nemluvíme o denodenních komplikacích při parkování na starých sídlištích. Navíc Bydlení Ovocná dosahuje parametrů energeticky úsporného bydlení, které banky podporují výhodnější úrokovou sazbou hypoték. Na byt v tomto domě dostanete o 0,10% výhodnější úrokovou sazbu než u klasické hypotéky.

6. Stavby pozastaveny

Situace roku 2023 na trhu s novými byty jasně ukazuje, že developeři (a tedy i majitelé zakoupených pozemků) se stavbami nových projektů nikam nespěchají, vyčkávají na finančně příznivější situaci. Anebo si byty postaví a ponechají k pronajímání. Možností pro vlastní, z dlouhodobého hlediska výhodnější vlastnické bydlení, rapidně ubude. Neprováhejte jednu z posledních příležitostí.

7. Další zdražování nájemného

Rezidenční trh netvoří jen fyzické osoby, které byty kupují jako relativně malou investici. Na trhu je stále více institucionálních investorů, kteří hledají pro nájemní bydlení vhodné objekty. Developeři s velkými investory vyjednávají o prodejích velkých balíků bytů, které se pak objeví na nájemním trhu a povedou k dalšímu zdražování nájemného. Přetlak, který tu byl u vlastnického bydlení, se jen přesune do nájmů.

Využijte výhodně služeb našich partnerů

Využijte:

 • rychlého posouzení a vyřízení hypotéky – znají náš projekt Bydlení Ovocná a smluvní podmínky v k kupní smlouvě => vyhnete se zdlouhavému odlaďování hypotéky s jiným ústavem
 • získáte lepší úrokovou sazbu díky energetické PENB třídě B
 • hypoteční specialista sídlí přímo v pobočce ČSOB v Uh. Hradišti
 • do stejné ČSOB skupiny patří i pojištovna, stavební spořitelna i hypoteční banka => veškeré potřebné služby pro vaši novou nemovitost získáte pod jednou střechou
 • kontakt nebo přímé sjednání schůzky získáte u nás při jednání o koupi bytu

Využijte služeb v rámci získání hypotéky:

 • Propočtení, na jakou hypotéku můžete dosáhnou.

 • Srovnání všech bank a nabídek hypoték na jednom místě.

 • Možnost vyjednání výhodnějších podmínek hypotéky než při jednaní „na vlastní pěst“ v bance

 • Provedení celým procesem koupě nemovitosti – od počáteční kalkulace, vyřízení hypotéky až po pomoc při podání daňového přiznání k nemovitosti.

Každý kupující bytu projektu Bydlení Ovocná získává

 • 7% slevu na kuchyňský nábytek značek Dolti, Dolti Collection, Livanza a Bauformat navíc ke všem slevám v rámci aktuální akční nabídky.
 • Navíc u Oresi všechny spotřebiče za nejvýhodnější cenu na trhu!

Využijte služeb koupelnového studia a získejte:

 • 1 grafický návrh zdarma
 • možnost 1 drobné úpravy v grafickém návrhu