Skip to content Skip to footer
Bydlení Ovocná

Klid vesnice a dostupný komfort města
Bydlení Ovocná splňuje to, co od života očekáváte. Komfortní bydlení v prostorných bytech, čistý vzduch, žití v klidné lokalitě s dobrou dostupností centra města a ideálním dopravním napojením na silnici E50 a dále na dálnici.

Urbanistické řešení

Bezbariérový dům přístupný z chodníku přímo u autobusové zastávky je umístěn souběžně s hlavní komunikací (Vésky – Sady) a směrem k ní jsou orientovány zejména komunikační prostory (chodby a schodiště). Naopak na opačnou prosvětlenou jižní stranu směřují byty a lodžie/terasy.
U většiny bytů nebyly záměrně navrženy méně užitné balkony, ale zapuštěné lodžie. Ty vytvářejí obyvatelům příjemná zákoutí a soukromí, přičemž žádná lodžie přímo nesousedí s lodžií sousedního bytu. Ostatní byty jsou vybaveny prostornou terasou pro přímý kontakt obyvatelů s vnějším prostředím.
Celkem 21 bytů dispozicí 2+kk a 3+kk je rozmístěno ve 3 nadzemních podlažích. Pro parkování a technické zázemí domu (kotelnu, strojovnu výtahu, úklidovou místnost a kolárnu) je vyhrazeno podzemní podlaží. Zde jsou umístěny i prostorné skladové kóje, přístupné vedlejším vchodem z úrovně chodníku ve dvorní části domu.
Garážová stání pro 18 aut v suterénu domu jsou přístupná vnitřním schodištěm nebo výtahem. Jejich vytvoření uvnitř domu znamená nejen parkovací komfort pro obyvatele, ale také méně parkovišť a více zeleně okolo domu.

Maximální využití prostoru i komfort

Cílem architekta a projektantů byl důraz na moderní, účelné a funkční dispozice. Nabídnout za stejnou cenu až o 10% více prostoru pro žití než je běžné v ostatních bytových domech na uheskohradišťsku. Využijte nadstandardně prostorné byty, velké lodžie a okna pokojů orientované na jih, a také komfort při vyhrazeném parkováním v garáži nebo vlastním venkovním stání.

Garáže a stání pro auta
Parkování vašeho vozidla můžete řešit vlastním vyhrazeným garážovým stáním (k dispozici pro prvních 18 vozidel), nebo také koupí některého z 12 venkovních stání (pozemek pod stáním přejde do vlastnictví kupujícího). Garážová stání jsou nadstandardně široká (2,9 až 3,4m na místo běžných 2,5m), stejně tak i venkovní stání (nadstandardní šíře 2,75m). Příjezdová rampa do garáže je pro zimní provoz vybavena elektrickým ohřevem topnými kabely s automatickou regulací.
Dispoziční a provozní řešení

Jsme stavební firma s dobrými referencemi, hlídáme si každý detail. Bydlení Ovocná je kvalitní stavba, s vaším bytem budete spokojeni, nespálíte se.

Energeticky úsporná stavba a nadstandardní zateplení / stavba je realizována v Energetické třídě B (velmi úsporná), zajišťující zvýhodněnou úrokovou sazbu pro úvěry (o 0,10% výhodnější sazbu než u klasické hypotéky). Zateplení fasády bytů kontaktním systémem s tloušťkou izolantu EPS 150 a 200 mm, střešní plášť a vodorovný strop nad podkrovím minerální vatou 360 mm.

Okna jako u pasivních domů / vícekomorová plastová se středovým těsněním, trojsklo se špičkovou hodnotou prostupu běžnou u pasivních domů.

Prostorné lodžie a terasy jsou součástí každého bytu, jejich plocha je nadstandardní ve srovnání s podobnými projekty bytových domů v regionu.

Praktický suterén / v nejnižším podlaží je hromadná garáž s vyhrazeným stáním, technické zázemí (plynová kotelna) a pro každý byt prostorná skladová kóje (3-5m2).

Koupelna s vanou nebo sprchovým koutem / v rámci klientských změn si můžete vybrat, zda v koupelně zvolíte sprchový kout nebo vanu. Pozor, platí jen do určité fáze stavby.

Vytápění plynem i klimatizací / můžete využívat dvou nezávislých systémů. Primárně plynové kotelny a radiátorů s termostatickou hlavicí, dále je každý byt vybaven taky invertorovou klimatizací. Ta kromě chlazení může sloužit i jako náhradní vytápění. V koupelnách jsou elektrické topné žebříky.

Vlastní klimatizace / každý byt je vybaven jednou klimatizační jednotkou, napájenou z rozvaděče vlastníka bytu.

Pohodlné měření vlastních energií / Spotřeba vody i tepla pro vytápění je měřena v bytových měřících stanicích s rádiovým odpočtem bez nutnosti vstupu do bytu. Elektřinu měří fakturační elektroměry pro zaznamenání individuální spotřeby v jednotlivých bytech.

Oceníte bezbariérový přístup

Vstup i pohyb po domě je přísně bezbariérový. V suterénu se do něj dostanete bezbariérovým chodníkem z venkovního parkoviště vedlejším vstupem, kolem skladových kójí rovnou k výtahu a vnitřnímu schodišti.

Z chodníku u stávající autobusové zastávky vejdete přímo do přízemí bezbariérovou rampou. A díky výtahu je zajištěn bezbariérový přístup i do bytů, nebytových a všech společných prostor v ostatních podlažích.

Snadná dostupnost

Autobusovou zastávku směr Uh. Hradiště a Kunovice máte přímo před vchodem, na vlak dojdete za 15 min. Cyklostezku máte u domu, na kole jste v Uh. Hradišti za chvíli, v obchodě za 6 min. Autem na E50 směr Uh. Brod nebo Brno to máte za minutu, do nákupního centra 5 min.

Pro mladé i seniory

Kombinace tradičních, inovativních a především praktických prvků dalo vzniknout bydlení, které ocení mladí i starší. Koncept pro svou nadčasovost funguje také jako výhodná investice do budoucna.

Výtahem rovnou do garáže

S nákupem nebo kočárkem z auta rovnou do bytu. Senioři i rodiny s dětmi jistě ocení osobní výtah a ostatní sousedi zase to, že je hydraulický, akusticky tichý, dilatovaný systémem šachta v šachtě.

Parkování

Zapomeňte na večerní objíždění plného sídliště a hledání volného parkovacího místa. Snadno zaparkujete ve vlastním garážovém nebo venkovním stání.

Sklepní prostory

Kdo by neocenil prostor pro uložení věcí? Každý byt má prostornou skladovou kóji (3-5m²) pro pohodlné uložení i rozměrných jízdních kol, přístupnou vedlejším vstupem přímo na parkoviště. Pro úklid společných prostor slouží místnost s výlevkou.

Bez bariér

Veškeré společné prostory jsou bezbariérové, s tichým hydraulickým osobním výtahem, snadno přístupným invalidům, seniorům, maminkám s kočárkem nebo marodům po úrazu. Ke komfortu dostupnosti jistě přispívá i autobusová zastávka rovnou u domu.

Kočárky a kola

Výlety s kočárkem a vyjížďky na kole jsou ještě příjemnější, když víte, kam je zaparkovat. Ve vlastní sklepní kóji pohodlně umístíte kolo, budete-li jich však vlastnit víc, může se hodit společná kolárna (15m²), přístupná z garáží nebo vedlejším vstupem rovnou z venkovního terénu.

Internet a TV

Dům je vybaven rozvody umožňujícími jak připojení k internetu, tak i příjem televizního a rozhlasového vysílání – vše je dovedeno až do bytu.

Co nás čeká

Harmonogram

05/2023
Zahájení výstavby
06/2023
Zahájení prodeje
11/2023
Hrubá stavba
07/2024
Dokončení
10/2024
Kolaudace
11/2024
K nastěhování
Naše další bytové domy

Rezidence Nové Drozdovice

Dům s 28 bytovými jednotkami představuje komfortní energeticky úsporné bydlení v okrajové čtvrti Prostějova. Projekt a stavba kompletně realizovány naší společností ARCHIKA s.r.o během 13 měsíců v letech 2019-2020.

Pro zajímavost – za poslední 3 roky bylo ke spokojenosti majitelů bytů provedeno pouze 5 drobných záručních oprav. Pro dům s 28 byty je to dobrá vizitka kvality stavby, můžete nám věřit.

O nás

ARCHIKA s.r.o. Kunovice

Naše projekční a stavební firma realizuje rodinné domy, pasivní domy, domy sociálních služeb i podnikatelské objekty. Pracujeme ve vašem regionu, dobře známe prostředí i bytové potřeby regionu Uherské Hradiště. Jsme vám kdykoliv k dispozici v našem sídle v Kunovicích.